Rozmiar: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany na wzrost 150-180 cm w rozmiarach 28-44.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 180-44 (wzrost-rozmiar) 125 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, opcjonalnie: aplikacja do ozdobienia przodu.

Maszyny i urządzenia: overlock.

Luz: 0 cm.

Dzisiejszą bluzkę, pomimo tego iż została uszyta dla nastolatki, zobaczycie również na starszej Pani. A to z tego powodu, że starsza Pani ukradła tę bluzkę młodszej. Tak, wcale się nie boję reperkusji starszej Pani w związku z nazwaniem jej starszą Panią. Jestem gotowa na karę i czekam, przybywaj, wodę na kawę gotuję. A Wam moi drodzy pokazuję ten model na obu, zobaczcie jak prezentuje się bluzka na dwóch sylwetkach, które różnią się od siebie o jeden rozmiar. Możecie z niej wyczarować coś dopasowanego to tułowia lub szerszego, luźniejszego. To co najważniejsze w tym modelu, to bardzo obniżona linia ramion, zobaczcie na powiększonych zdjęciach gdzie wszyty jest rękaw.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Piękna i prosta tunika

Typ licencji

wzrost rozmiar cena
150 1 pobranie
156 1 pobranie
162 1 pobranie
168 1 pobranie
174 1 pobranie
180 1 pobranie
186 1 pobranie

Opcje zaawansowane

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

  • 1 przód, 1 raz ze złożonego materiału
  • 2 tył, 1 raz ze złożonego materiału
  • 3 rękaw, 1 raz ze złożonego materiału

 

 

Kliknij aby powiększyć

 

 

 

Ostatnie spojrzenie na model. Mamy nadzieję, iż przypadnie Wam do gustu. Kliknij na obrazek aby zobaczyć go w powiększeniu.

 

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

 

Czekamy na Wasze realizacje:

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (0 głosów)
26580 wyświetleń

Komentarze

FF
#61 FF 2016-07-30 00:27
Czadowo wygląda ta z zebrą :-)
Agnesew
#60 Agnesew 2016-07-18 12:31
Cytuję papavero:

Teoretycznie można z tkaniny, ale trzeba by zmierzyć obwody rękawów i poszerzyć. Na biodrach też sprawdzić, czy się zmieścimy. Do tego od razu większy rozmiar wybrać.

Wszystko jasne! Dziękuję :-)
papavero
#59 papavero 2016-07-18 11:31
Cytuję Agnesew:
@papavero czy tą bluzkę można uszyć z tkaniny? czy to projekt stricte dzianinowy? :-)

Teoretycznie można z tkaniny, ale trzeba by zmierzyć obwody rękawów i poszerzyć. Na biodrach też sprawdzić, czy się zmieścimy. Do tego od razu większy rozmiar wybrać.
Agnesew
#58 Agnesew 2016-07-18 08:47
@papavero czy tą bluzkę można uszyć z tkaniny? czy to projekt stricte dzianinowy? :-)
kijes
#57 kijes 2016-05-21 18:04
Cytuję papavero:
Ale fajne piesy na tej bluzce się pojawiły :-)

A dziękuję :) Dresóweczka od metryicentymetry. Dawno kupiłam. Leżała i czekała :)
papavero
#56 papavero 2016-05-20 20:26
Cytuję lefcio:
Czy konieczny jest szew z tyłu?

NIe.
lefcio
#55 lefcio 2016-05-20 20:21
Czy konieczny jest szew z tyłu?
papavero
#54 papavero 2016-05-20 11:22
Ale fajne piesy na tej bluzce się pojawiły :-)
lefcio
#53 lefcio 2016-05-18 08:52
Cytuję KasiaF:
Jeśli chodzi o sowę na grafitowej sukience to jest moja. Wykrój oczywiście wydłużyłam i zwęziłam aby była bardziej dopasowana sukienka. Ja ten wykrój wykorzystuję na różne sposoby. Czasami wydłużam, czasami skracam, czasami zwężam. Doszywam ściągacze, lub wykańczam lamówką. Mam uszyte z tego wykroju sukienki, tuniki, bluzki na różna pory roku. Tak go polubiłam, że wykorzystuję na maxa ha ha

Tylko czekać, aż uszyjesz z tego szablonu spodnie.
lefcio
#52 lefcio 2016-05-18 08:45
Papaverowe rozmiary czasem "nijak" się mają do tych sklepowych, a raczej sklepowe do papaverowych. Najlepiej przed krojeniem zmierzyć szablon, i szczególnie jeśli chodzi o dzianiny sprawdzić ich rozciągliwość. Ją na pocieszenie powiem Ci, że ostatnio szyłam z papaverowego szablonu męską koszulkę z dzianiny ściągaczowej, która się dość mocno uciąga. Mój model nosi rozmiar typowy M, a akurat z ten model z tej dzianiny musiałam uszyć XS. Model nie dość, że się w koszulkę zmieścił, to jeszcze jest luźna.