- Kategoria: Wykroje do pobrania
- Opublikowano: 08 wrzesień 2016
Muszę przyznać, że przez Was pokochałam gumę łamaną. I teraz brakuje mi wszystkich kolorów tęczy. Muszę to naprawić, a tymczasem sukienka z czarnymi akcentami w postaci wykończenia dekoltu, góry kieszonki oraz sznureczka w talii.

Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w rozmiarach 156-32 do 180-52. Łącznie 55 rozmiarów.
Dodatki krawieckie: Nici, guma łamana, sznurek.
Luz: -6 cm na wysokości bioder. Pamiętaj, sukienka musi być uszyta z bardzo rozciągliwej dzianiny lub należy wybrać większy rozmiar.
Sportowy charakter
Dzianina dresowa kojarzy mi się ze sportowymi lub codziennymi modelami. Dlatego przy życzeniu na dresową sukienkę niestety nie mogłam się zgodzić na plisy. Zamieniłam je na kieszenie. W pasie sukienka została dopasowana za pomocą sznurka wciągniętego w troczek wykonany z osobnego paska dzianiny. Oto jak prezentuje się sukienka z każdej strony.
W naszym modelu troczek został wszyty tak, aby sznurek związany był na boku.
Dwie duże kieszenie na dole sukienki oraz jedna mała na lewej piersi. I to wszystko, co potrzebne jest nam do szczęścia. Będziecie bardzo zadowolone z tej sukienki, jeśli uszyjecie ją z bardzo rozciągliwej dzianiny. Pamiętajcie, ujemne luzy wskazują, o ile węższa jest od nas uszyta rzecz. Tutaj naprawdę liczymy na to, że na biodrach sukienka bardzo się rozciągnie. Do skrojenia z mniej rozciągliwej dzianiny należy wybrać większy rozmiar.
Kupisz na Gendo!
Nici jak zwykle polecamy te wyprodukowane w Polsce przez Amandę, Ateny 160 świetnie sprawdzą się na chwytaczach owerloka a Areny 120 na igłach maszyny do szycia oraz owerloka. Do uszycia tej sukienki wykorzystano gumę łamaną zwaną również lamówką elastyczną. To naprawdę bardzo fajny produkt, z pomocą którego w prosty i łatwy sposób wykończysz dekolt i górę kieszeni w tym modelu. Do tego czarny sznurek lub jedna z naszych rurek bawełnianych do przewiązania w talii.
Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.
Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.
Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!
UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.
Krojenie to najprzyjemniejsza część.
Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.
Kroimy następujące części z materiału:
- 1-2 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału.
- 3-4 kieszeń 1 raz z pojedynczej warstwy materiału.
- 5-6 kieszeń 2 razy z pojedynczej warstwy materiału.
- 7-8 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału.
- dwa prostokąty na mankiety.
- prostokąt na troczek o szerokości 3 cm i długości 62 / 66 / 70 / 74 / 78 / 82 / 86 / 90 / 96 / 102 / 108
Przepis szycia.
Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.
- Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
- Naszyj kieszenie.
- Zszyj ramiona oraz boki, zszyj od razu rękawy.
- Zszyj boki spódnicy.
- Przyszyj troczek do spódnicy.
- Zszyj ze sobą dół i górę sukienki.
- Przyszyj lamówkę ze skosu do dekoltu.
- Wszyj mankiety do rękawów.
Realizacje projektów
W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy
Gendo!
Komentarze
Cały myk wszywania gumy lamanej polega na lekkim jej naciągnięciu w trakcie szycia.
ale mam problem z jej wszyciem, gdyż zawsze na dekolcie mi odstaje, co robię nie tak ?
nie naciągam ani gumy, ani materiału, a dekolt stabilizuję wkładem odzieżowym
Za to udało mi się opanować łączenie dwóch końców gumy
Aaaa to ten wykrój :) pasek mnie zmylił
Dziękuję doszycie paska zmieniło sukienkę na prawie elegancką , ale jest mega wygodna i czuję się w niej super
Małe logo z maczkiem przy Twoim avatarze informuje o tym, że już nie musisz czekać.
Zgadza się, płaciłam zwykłym przelewem bo mojego banku nie było na liście. Mam nadzieję, że najpóźniej jutro rano będzie można pobrać wykrój
Akurat wczoraj wieczorem zakupiono 4 subskrypcje. Wszystkie zamiast płatności elektronicznych maja wybrany przelew tradycyjny. Z tego co widzę payu jeszcze nie zaksięgowało tej wpłaty. Cały proces jest automatyczny i nie powinien przekroczyć 24 godzin o ile przelew został nadany w jakimś banku lub poczcie.
wykroje do pobrania u gory na srodku strony
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.