Rozmiar: 34-46. Dł.spódnicy na środku tyły około 61cm. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina: Bawełna, szerokość 150 cm, długość 90 cm. Kupując tkaninę ze wzorem należy uwzględnić zużycie uzależnione od raportu wzoru - dla bezpieczeństwa możesz zabrać ze sobą wykrój i poprosić sprzedawcę o radę dotyczącą niezbędnej ilości tkaniny.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek błyskawiczny dł. 25 cm.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

 

Szkic modelu to najszybszy sposób, aby zobaczyć cięcia w Twojej nowej spódnicy. Fantazyjny karczek z przodu wraz z kontrafałdą pięknie się prezentują. Z tyłu do sylwetki model dopasowany został zaszewkami. Zamek najlepiej wszyć na środku tyłu, będzie się pięknie prezentował.

Nasza spódnica została ozdobiona dwoma cieniutkimi czerwonymi paskami. Do ich podtrzymania przyszyliśmy na karczku szlufki. Jeśli masz na nie ochotę, po prostu wytnij odpowiednie prostokąty z których je wykonasz. Nasz model otrzymał również czerwona kontrafałdę, jeśli zechcesz podobnie jak my uwidocznić tę część wytnij środek kontrafałdy z innej tkaniny.

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Trapezowa spódnica z kontrafałdą.

Typ licencji

wzrost rozmiar cena
150 1 pobranie
156 1 pobranie
162 1 pobranie
168 1 pobranie
174 1 pobranie
180 1 pobranie
186 1 pobranie

Opcje zaawansowane

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 karczek przodu, 2 razy ze złożonej tkaniny
  • 2 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 3 karczek tyłu, 2 razy ze złożonej tkaniny
  • 4 tył, 1 raz ze złożonej tkaniny

Z podszewki kroimy następujące części:

  • 5 podszewka przód, 1 raz ze złożonej tkaniny
  • 6 podszewka tył, 1 raz ze złożonej tkaniny

Poniżej przedstawiamy przykładowy układ szablonu na tkaninie.

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

 

spódnica gojami 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (3 głosy)
61322 wyświetlenia

Komentarze

agafisia
#36 agafisia 2015-04-08 21:25
papvero-igły mnie kłują,szpilki wbijają się w palce, nitka atakuje,maszyna się psuje...ale dzięki twoim wykrojom nie mogę przestać myśleć żeby znowu coś uszyć:) w tydzień uszyłam 2 śliczne spódniczki:D teraz uszyję tą do biegania-bez podszewki;) mniej roboty i łatwiejsza:)
papavero
#35 papavero 2015-04-08 20:10
Cytuję agafisia:
spódniczka skończona-środek podszewki (największą część) musiałam wyciąć jeszcze raz o 4 cm dłuższą z każdej strony...ale efekt końcowy wynagradza wszystko:) spódniczka piękna:) zaraz poszukam gdzie i jak można wstawić zdjęcie;)

Widzę, że podszewka wymaga poprawki, zapisałam sobie w moim kajecie i jutro będzie nowiutka. A Twój model śliczniutki jest.
agafisia
#34 agafisia 2015-04-08 19:59
spódniczka skończona-środek podszewki (największą część) musiałam wyciąć jeszcze raz o 4 cm dłuższą z każdej strony...ale efekt końcowy wynagradza wszystko:) spódniczka piękna:) zaraz poszukam gdzie i jak można wstawić zdjęcie;)
agafisia
#33 agafisia 2015-04-07 15:44
Dziś zaczęłam szyć spódnicę. Robię z rozmiaru 42. Niestety w szkicu jest poważny błąd. Nr 5-podszewka przód nie jest równa z nr 1 karczek. Karczek jest dłuższy od podszewki o jakieś 4-5 cm...dziwne bo tył podszewki pasuje idealnie do karczku z tyłu...Teraz będę musiała kombinować z podszewka z przodu...Lepiej poprawić błąd na szkicu...
Aga
#32 Aga 2012-11-12 22:03
Cytuję tusia_b:
witam serdecznie:) chciałam zapytać czy polecacie ten wykrój na długą spódnice? podoba mi się całość ale wolałabym w werscji długiej. będe wdzięczna na wskazówki

Dokładnie o to samo chciałam spytać. Szukam wykroju na dłuższą kieckę, ale nie babciowatą.
tusia_b
#31 tusia_b 2011-09-15 22:21
witam serdecznie:) chciałam zapytać czy polecacie ten wykrój na długą spódnice? podoba mi się całość ale wolałabym w werscji długiej. będe wdzięczna na wskazówki
papavero
#30 papavero 2011-06-07 21:22
a czemu nie wrzuciłaś do swojej galerii?
kaka10
#29 kaka10 2011-06-07 21:05
wysłałam zdjęcia gotowej spódnicy, ale papavero chyba ich nie dostało :(
1
papavero
#28 papavero 2011-06-06 10:05
no to który konkretnie Cię interesuję :)
Aga
#27 Aga 2011-05-31 11:34
Wyszła mi tradycyjnie za szeroka i kręci się wokół talii. Jest na to jakiś patent? Czasem wszywałam na podszewkę tasiemkę, ale tu jest tkanina, która nie jest śliska.