Rozmiar: 36-48. Dł. bluzki na środku tyłu 55 / 56 / 56,5 / 57,5/ /58,5 / 59,5 / 60,5  cm .  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina:  szerokość 150 cm, długość 145 cm.  Delikatne tkaniny miękko układające się: szyfon, muślin, cieniutka żorżetka.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina,.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Model polecany: Głęboki serek będzie idealnym rozwiązaniem dla Pań o krótkiej szyji. Bluzka pięknie prezentować się będzie na biuściastych dziewczynach.

Kurs szycia. Przygotowany przez Agę.

Bardzo prosta bluzka. Składa się jedynie z dwóch elementów oraz obłożenia. Jeśli więc nie macie zbyt dużo czasu oraz ogromną ochotę na nowy ciuszek, to ta bluzka bedzie idealnym rozwiązaniem. Kimono w wersji mini... lecz w kolejnych artykułach z wykrojami do pobrania nie zabraknie pięknych długich kimonowych rękawków, dziś małe przygotowanie.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia.

Z tkaniny kroimy:

  • 1 przód, 1 raz ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
  • 2 tył, 1 raz ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
  • 3 obłożenie przodu, 1 raz ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości
  • 4 obłożenie tyłu, 1 raz ze złożonej tkaniny, przy czym element ten należy ułożyć wzdłuż złożenia tkaniny, tak aby wyciąć część w całości

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Ostatnie spojrzenie na naszą bluzeczkę przed przejściem do krawieckich niespodzianek.

Tym razem dodatki krawieckie otrzyma pierwsza z Was, która nadeśle zdjęcia bluzeczki oraz zdjęcie uwidaczniające krojenie z naszymi wykrojami. Tym razem jednak bardzo ważny dodatkowy warunek. Bluzka jest niesamowicie prosta do uszycia, dlatego musicie przedstawić przewodnik uszycia takiego cuda, tak aby każdy wiedział, jak poradzić sobie z obłożeniem  przy dekolcie. Czekamy na Wasze piękne poradniki.

Pierwsza bluzkę uszyła Aga.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Dorotkas
#17 Dorotkas 2018-06-20 08:56
Bardzo fajny model :-)
Aga
#16 Aga 2016-07-20 20:15
Cytuję Niteczka82:
Zrobiłam wykrój z rozmiaru 38, wyszła za duża. Czy to wina użytego innego materiału, dzianiny? .

Mi z tkaniny nierozciągliwej nie wyszła za duża.
Niteczka82
#15 Niteczka82 2015-06-26 17:51
Zrobiłam wykrój z rozmiaru 38, wyszła za duża. Czy to wina użytego innego materiału, dzianiny? Moja wina, bo nie mierzyłam jej dokładnie, bo chciałam uszyć bluzkę w kilka godzin(przy dzieciach szyję jedną rzecz kilka dni, lub nawet tygodni), no i dodatkowo źle przyszyłam odszycie :( Porażka, zapomniałam wywinąć bluzkę na prawą stronę, ech straszne, a miało by tak pięknie, ale już się pozbierałam. Szyję zwykłym tempem.
Aga
#14 Aga 2013-01-19 21:16
Szyję drugą. Trochę zwężoną i dekolt okrąglejszy. Ciekawe, co wyjdzie i czy pasować będzie.
Aga
#13 Aga 2013-01-19 19:43
Ta wersja jest lepsza
anusia0001
#12 anusia0001 2012-09-08 00:24
a jest może większy rozmiar bo chcialam sobie uszyć Np.50-52
Aga
#11 Aga 2011-08-02 11:21
Hm, ja już też. Jest w galerii.
Katarzyna
#10 Katarzyna 2011-08-01 10:36
Ja zrobiam wykrój próbny, nie moge dostać ładnego materiału.Nie miałam problemu z wydrukowaniem szablonu
papavero
#9 papavero 2011-08-01 10:36
U mnie działało więc nie mam jak sprawdzić czy coś się zmieniło, na wszelki wypadek obrazek został raz jeszcze wstawiony do artykułu, więc proszę kliknij raz jeszcze...
gojami
#8 gojami 2011-08-01 10:28
zdaje się, że Virgin301